Los Angeles Eğitim Ataşeliği

Ataşeliğimizden UCLA'ya ziyaret

Eğitim Ataşemiz İlhan Çoban bu gün, batı yakasının köklü devlet üniversitelerinden birisi olan University of California-Los Angeles'a (UCLA) bir ziyaret gerçekleştirdi.
Ataşeliğimizden UCLA'ya ziyaret

Bu ziyarette, Uluslararası Öğrenciler ve Akademisyenler Birimi Direktörü Sam Nahidi ile biraraya gelindi. Dashew Center adlı merkezde gerçekleşen görüşmede, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu ve işbirliği imkanları konuşuldu.

UCLA'nın akademik programları ve uluslararası öğrenci uygulamaları hakkında detaylı bilgiler veren Direktör Nahidi, akademik yönden çok iyi durumda olduklarını, özellikle mühendislik bölümlerinin popüler olduğunu, elektrik mühendisliği ile bilgisayar mühendisliğinin başı çektiğini ifade etti. Direktör Nahidi, F-1 ve J-1 vize statüsüyle öğrenim gören öğrencileri, bu vize statüsünün gereklerine uymaları konusunda uyardı. Özellikle yasadışı çalışma şeklinde ortaya çıkan statü ihlallerinin sınır dışı edilmeyle sonuçlandığını belirten Nahidi, UCLA'da öğrencilerin yasal olarak haftada 20 saate kadar çalışabildiğini, bunun yanında yaz döneminde alanlarında staj yapanların çalışma saati sınırlamasına tabi olmadığını sözlerine ekledi ve "Türkiye'den gelen öğrencilerden çok memnunuz" dedi.

Eğitim Ataşemiz İlhan Çoban ise, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yurt dışı eğitim uygulamalarına değinerek, 1416 sayılı Kanunla öğrencilere sağlanan burs imkanlarını anlattı. Ayrıca son yıllarda ülkemizde sayıları 150 bini aşan uluslararası öğrencilere sağlanan imkanlar hakkında da bilgiler veren Ataşemiz İlhan Çoban, UCLA ile eğitimin her alanında işbirliğine hazır olduklarını söyledi.

Ziyaret, kampüsün gezilmesi ve karşılıklı memnuniyet ifadeleriyle sona erdi.

 10-08-201910-08-201910-08-2019

6380 Wilshire Blvd. Suite 907 Los Angeles, CA 90048 USA - (323) 782 8636

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.