Los Angeles Eğitim Ataşeliği

Bakanlığımızdan Çanakkale Şiirleri Seslendirme Yarışması

Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi" etkinlikleri kapsamında, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın çocuklarına yönelik "Çanakkale Şiirleri Seslendirme Yarışması" düzenledi.
Bakanlığımızdan Çanakkale Şiirleri Seslendirme Yarışması

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın 7-17 yaş aralığındaki çocuklarına Çanakkale Zaferi'nin tarihimizdeki önemini fark ettirmek ve şehitlerimize olan minnet duygularını ifade etmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen yarışma, 7-11 yaş arası ve 12-17 yaş arası olmak üzere iki kategoriden oluşuyor.

Birinci kategoride yarışacak adaylar Necmettin Halil Onan'ın "Bir Yolcuya" şiirini; ikinci kategoride yarışacak adaylar ise Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine" şiirini seslendirdikleri video kaydını, başvuru formunuyla birlikte 8 Şubat-8 Mart tarihleri arasında abdigmyarisma@gmail.com adresine göndererek yarışmaya katılabilecekler.

Yarışmanın detaylarını içeren şartnameye erişmek için tıklayınız.

Başvuru formuna erişmek için tıklayınız.

6380 Wilshire Blvd. Suite 907 Los Angeles, CA 90048 USA - (323) 782 8636

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.