Los Angeles Eğitim Ataşeliği

Bakanlığımızdan "Gurbet Hikayeleri" yarışması

Bakanlığımız Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü (ABDİGM), Milli Mücadele'nin başlamasının 101. yılı ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında, "Büyüklerimizin Dilinden, Gençlerimizin Elinden Gurbet Hikayeleri" sloganıyla "Geçmişten Geleceğe Gurbet Hikayeleri" yarışması düzenledi.
Bakanlığımızdan

Yarışma, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın çocuklarının geçmişle bağlarını güçlendirerek milli tarih bilinci oluşmasına katkı sağlamak, gençlerimiz ile aile büyüklerinin iletişimini arttırmak, onlara değerli olduklarını hissettirmek amacını taşıyor.

Yurt dışında yaşayan 12-18 yaş aralığındaki gençlerin katılabileceği yarışmada, gurbete çıkan ilk neslin hikayeleri derlenip yazılacak.

Hikayelerin, başvuru formu ile birlikte 06-26 Mayıs tarihleri arasında abdigmyarisma@gmail.com e-posta adresine gönderilmesi gerekiyor.

Dereceye giren ilk üç öğrencinin isimleri ABDİGM'nün http://abdigm.meb.gov.tr adresli web sayfasında ve sosyal medya hesaplarında duyurulacak ve çeşitli hediyeler verilecek.

Katılım şartlarına ulaşmak için tıklayınız.

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

6380 Wilshire Blvd. Suite 907 Los Angeles, CA 90048 USA - (323) 782 8636

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.