Los Angeles Eğitim Ataşeliği

Gelecekten Mektup Var

Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında, yurt dışında yaşayan 7-17 yaş arası çocuklarımızın katılabileceği "Gelecekten Mektup Var" yarışması düzenlenecektir.
Gelecekten Mektup Var

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın 15 Temmuz hain darbe girişimi konusunda bilinçlenmelerini sağlamak, milli birlik ve beraberlik duygularını güçlendirmek ve geleceğin Türkiye'sine olan azim ve inancı arttırmak amacıyla, "Gelecekten Mektup Var" yarışması düzenlenecektir.

 

7-11 ve 12-17 yaş arası çocuklar olmak üzere iki yaş grubunda gerçekleştirilecek yarışmaya katılımcılar "Vatan Vazgeçilmez, Türkiyem Geçilmez" temalı mektuplarını ve başvuru formunu 4 Haziran 2021-2 Temmuz 2021 tarihleri arasında abdigmyarisma@gmail.com eposta adresine göndererek yarışmaya katılabileceklerdir.

 

Yarışmada dereceye giren ilk üç öğrencinin isimleri, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün web sayfası (http://abdigm.meb.gov.tr) ve sosyal medya hesaplarında (twitter/mebabdigm; facebook/mebabdigm; instagram/mebabdigm) duyurulacaktır.

 

Şartname için tıklayınız

Başvuru formu için tıklayınız

6380 Wilshire Blvd. Suite 907 Los Angeles, CA 90048 USA - (323) 782 8636

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.