Los Angeles Eğitim Ataşeliği

MEB ABD temsilciliklerinden ödüllü 23 Nisan resim yarışması

Millî Eğitim Bakanlığı'nın Amerika Birleşik Devletleri'nde faaliyet gösteren temsilcilikleri Vaşington Eğitim Müşavirliği, New York Eğitim Ataşeliği, Boston Eğitim Ataşeliği, Houston Eğitim Ataşeliği ve Los Angeles Eğitim Ataşeliği tarafından ortaklaşa ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'' temasıyla ABD genelinde yaşayan Türk-Amerikan toplumuna mensup ilkokul ve ortaokul çocukları için ödüllü bir resim yarışması düzenlenmiştir.
MEB ABD temsilciliklerinden ödüllü 23 Nisan resim yarışması

ABD'de yaşayan vatandaşlarımızın çocuklarında, resim yoluyla milli ve manevi değerleri benimsemelerine imkan sağlamayı, 23 Nisan bilincini artırmayı, onlara resim yapmayı sevdirmeyi ve benimsetmek, yaratıcılıklarını teşvik ederek estetik becerilerini geliştirmeyi amaç edinen yarışmaya katılım ücretsizdir. 

Yarışma ilkokul (1-5'inci sınıf) ve ortaokul (6-8'inci sınıf) olmak üzere iki ayrı kategoride yapılacak olup, her katılımcı bir eserle katılabilecektir. 15 Nisan son katılım tarihidir. Her iki kategorinin birincisi tabletle ödüllendirilecek, ayrıca ikinci ve üçüncülere de değişik ödüller verilecektir.

Yarışmayla ilgili bütün detayları, başvuru şekli ve yerini içeren şartnameye erişmek için tıklayınız.

6380 Wilshire Blvd. Suite 907 Los Angeles, CA 90048 USA - (323) 782 8636

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.