Los Angeles Eğitim Ataşeliği

Millî Eğitim Bakanlığı Matematik Dijital Eğitim Platformu'nu hizmete sundu

Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK'ın da desteğiyle, öğretmen ve öğrenciler için matematik alanında yeni bir dijital kaynak sitesini daha yayına sundu.
Millî Eğitim Bakanlığı Matematik Dijital Eğitim Platformu'nu hizmete sundu

https://matematik.eba.gov.tr/ adresli web sayfasından erişilebilen Matematik Dijital Eğitim Platformu, Millî Eğitim Bakanı Sayın Mahmut ÖZER'in katılımıyla Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nde düzenlenen törende erişime açıldı.

Bakan Sayın Özer törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son yirmi yılda eğitimin yanında tüm alanlarda vatandaşların kitlesel olarak hizmete kavuştuğu bir dönem olduğunu vurguladı ve Matematik Dijital Eğitim Platformunun hazırlık sürecine emek ve destek veren herkese te;ekk]r ett'/

Platform, öğrenciler için öğretim programına bağlı olmadan matematiğin günlük hayattaki yerini animasyonlar, videolar, etkileşimli içeriklerle sunmayı ve matematiği keşfetme süreçlerini desteklemeyi amaçlıyor. Ayrıca konu özetleri ve konu anlatım videolarıyla sınıf içi öğrenme süreçlerini de destekliyor.

Matematik Dijital Eğitim Platformu sitesinde;

1. Hayat ve Matematik

2. Tarihsel Gelişim

3. Oyunlar

4. Konular

5. Matematik Materyalleri

6. Duyurular

olmak üzere altı başlık altında materyaller ve içerikler yer alıyor. 

 

Matematik Dijital Eğitim Platformu'na erişmek için tıklayınız.

6380 Wilshire Blvd. Suite 907 Los Angeles, CA 90048 USA - (323) 782 8636

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.