Los Angeles Eğitim Ataşeliği

Robotlar "Göbeklitepe" Temasıyla Yarışacak

Millî Eğitim Bakanlığı, "Ahican Tarihin Sıfır Noktasında: Göbeklitepe" temasıyla, uluslararası katılımlı bir robot yarışması düzenledi.
Robotlar

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce her yıl organize edilen robot yarışmasının 14'üncüsü, bu sene 8-10 Nisan tarihleri arasında Şanlıurfa GAP Spor Salonu'nda yapılacak.

Yarışmanın teması, 12 bin yıllık geçmişiyle UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınmasi ve "Tarihin Sıfır Noktası" şeklinde adlandırılması nedeniyle "Göbeklitepe", sloganı ise "Ahican Tarihin Sıfır Noktasında" olarak belirlendi.

Önceki yıllarda sadece lise ve üniversite öğrencilerine açık olan yarışmaya bu sene, ortaokul öğrencileri de başvurabilecek.

Belirlenen kategorilerde sıralamaya giren ekipler, 22-27 Eylül 2020 tarihlerinde yapılacak TEKNOFEST yarışmalarına katılma hakkı elde edecekler.

Yarışmayla ilgili detaylara http://robot.meb.gov.tr  adresli web sayfasından ulaşılabilecek. Başvurular da bu sayfa üzerinden yapılacak.

6380 Wilshire Blvd. Suite 907 Los Angeles, CA 90048 USA - (323) 782 8636

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.