Los Angeles Eğitim Ataşeliği

San Diego'da Türkçe ve Türk Kültürü Kitapları Sevinci

Bakanlığımızca gönderilen Türkçe ve Türk Kültürü kitapları ile Türk bayrakları, San Diego'da on altı yıldır faaliyet gösteren ATASC Hafta Sonu Okulu öğrencileriyle buluştu.  
San Diego'da Türkçe ve Türk Kültürü Kitapları Sevinci

Eğitim Ataşemiz İlhan Çoban, geçtiğimiz Pazar günü San Diego'ya giderek ATASC Hafta Sonu Okulunu ziyaret etti.

Okul Dernek Başkanı Derya Dursun Balcı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette bir tören yapıldı ve İstiklal marşı ile andımız okundu. Eğitim Ataşemiz törende bir konuşma yaparak, okulu kuran ve yaşatanlara teşekkür etti, Türkçemizi ve kültürümüzü gelecek nesillere aktarmanın önemine değindi ve Bakanlığımızın bu yöndeki çalışmaları her zaman destek olduğunu söyledi. Sonrasinda sınıflar gezilerek Bakanlığımızca gönderilen Türkçe ve Türk Kültürü kitapları ile Türk bayrakları öğrencilere dağıtıldı.

Dernek Başkanı Dursun, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, altı sınıfta değişik yaş gruplarından yaklaşık yüz öğrencileri olduğunu, öğretmenlerinin tamamen gönüllülerden oluştuğunu, yıllardır Türkçe ve Türk kültürünü gelecek nesillere aktarmak için ekip olarak özveriyle çalıştıklarını ifade etti. Faaliyetlerini sürdürdükleri sınıfların kiralık olduğunu sözlerine ekleyen Dernek Başkan Dursun, gelecekte bağımsız okullarının olmasını hedeflediklerini söyledi.

Ziyarette öğretmenler ve öğrenci velileriyle de bir toplant yapıldı. Toplantıda Ataşeliğimizin faaliyetleri anlatıldı, Ülkemizin diplomasi kurumları tanıtıldı ve sorular cevaplandırıldı.

28-01-202028-01-202028-01-202028-01-2020

6380 Wilshire Blvd. Suite 907 Los Angeles, CA 90048 USA - (323) 782 8636

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.