Los Angeles Eğitim Ataşeliği

TBMM'den 23 Nisan haftasına "Türkiye" temalı ödüllü resim yarışması

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, bu yılki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın çocukları için "Türkiye" temalı ödüllü bir resim yarışması düzenliyor.
TBMM'den 23 Nisan haftasına

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı bu yarışmayla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında, yurt dışında yaşayan Türk çocuklarının vatan, millet ve bayrak sevgisi başta olmak üzere milli değerlerimizi hatırlamaları ve bu değerlere bağlılıklarının artırılmasını amaçlamıştır. Bunun yanında, çocuklarımıza kültür ve sanat bilinci kazandırmak, onların yaratıcılıklarını ortaya koymalarını sağlamak ve hayal dünyalarını zenginleştirmek de yarışmanın amaçları arasındadır.

"Türkiye" temasının işleneceği resim yarışması, 8-12 yaş grubu ve 13-17 yaş grubu olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecektir. Her iki kategorinin birincilerine tablet, ikincilerine elektrikli kaydırak (scooter), üçüncülerine ise mini insansız hava aracı (drone) hediye edilecektir. Ayrıca dereceye giren çocuklar 23 Nisan haftasında, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'nın davetlisi olarak Ankara'da ağırlanacak ve Anıtkabir'i ziyaret edeceklerdir.

Türkiye temasıyla yapılan resimlerin posta yoluyla, TBMM'nin şartnamedeki adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Son başvuru tarihi 18 Mart 2022. Ödül töreni ise 23 Nisan haftasında yapılacak. 

Yarışmanın başvuru koşullarını ve diğer detaylarını içeren şartnameye erişmek için tıklayınız.

Başvuru formu ve taahhütnameye erişmek için tıklayınız.

6380 Wilshire Blvd. Suite 907 Los Angeles, CA 90048 USA - (323) 782 8636

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.