Los Angeles Eğitim Ataşeliği

Uzaktan Türkçe ve Türk Kültürü derslerimiz başladı

Vaşington Büyükelçiliğimizin himayelerinde Millî Eğitim Bakanlığı'nın desteğiyle ABD'de yaşayan vatandaşlarımızın çocukları için planlanan Uzaktan Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri, 7 Mayıs Cumartesi günü yapılan tanıtım toplantısıyla başladı.
Uzaktan Türkçe ve Türk Kültürü derslerimiz başladı

Toplantıya kursiyer öğrenciler ve velilerin yanında Vaşington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Vaşington Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, Eğitim Ataşeleri Dr. Hande Özkapancılar, İlhan Çoban, Prof. Dr. Recai Aydın, Prof. Dr. Şamil Öçal, Millî Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatından Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Cemal Yıldız, Daire Başkanı Tuba Korkmaz, daire personelleri ve Bakanlığın yurt dışında görevli öğretmenleri katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Büyükleçi Mercan, yurt dışındaki önceliklerinin Türkçe ve Türk Kültürü çalışmaları olduğunu ifade etti. Genel Müdür Yıldız ise uygulanacak programın içeriği hakkında bigiler verdi. Daha sonra dersleri yapacak öğretmenler sırasıyla kendilerini tanıttı. Tamamı yurt dışı çalışma deneyimi olan ve bir kısmı halen yurt dışında görevli olan öğretmenlerin ABD'ye yönelik bu ilk uygulamada yer almanın heyecanı içinde oldukları gözlendi.

ABD'ye yönelik başlatılan Türkçe ve Türk Kültürü Derslerinin, bu uygulamadan alınacak geri bildirimlere göre sonbahar döneminde daha kapsamlı şekilde vatandaşların hizmetine sunulması planlannıyor.

6380 Wilshire Blvd. Suite 907 Los Angeles, CA 90048 USA - (323) 782 8636

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.