Los Angeles Eğitim Ataşeliği

YTB, yurt dışındaki gençlerimizi İstanbul ve Çanakkale'de bahar kampına davet ediyor

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığ'nın da desteğiyle yurt dışında yaşayan gençler için İstanbul ve Çanakkale'de ücretsiz gençlik kampları düzenleneceğini duyurdu.  
YTB, yurt dışındaki gençlerimizi İstanbul ve Çanakkale'de bahar kampına davet ediyor

Alınan bilgiye göre gençlik kampları programları 2022 yılında bahar, yaz ve kış dönemi olmak üzere üç ayrı dönemde düzenlenecek ve 18-23 yaş arası Türk vatandaşı, mavi kart sahibi ya da bu karta sahip olma hakkı bulunan gençlerin başvurusuna açık olacak. Programın bahar bölümü, 13-19 Mayıs 2022 tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı İstanbul Marmaracık Kamp Alanı ile Çanakkale Kamp Alanlarında gerşekleştirilecek.

Bahar programı için başvurular https://obys.ytb.gov.tr/  adresli web sayfası üzerinden yapılabilecek. Son başvuru tarihi ise 25 Mart 2022. Programda katılımcılardan ücret alınmayacak, ayrıca ulaşım masrafı desteği de verilecek.

Programın detayları www.ytb.gov.tr/genclikkamplari  adresli web sayfasında yayında.

6380 Wilshire Blvd. Suite 907 Los Angeles, CA 90048 USA - (323) 782 8636

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.