Los Angeles Eğitim Ataşeliği

YTB'den yurt dışında yaşayan çocuklar için ödüllü 'Benim Bayramım' yarışması

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan çocuklara yönelik, ramazan ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı konu alan "Benim Bayramım" yarışması düzenliyor.
YTB'den yurt dışında yaşayan çocuklar için ödüllü 'Benim Bayramım' yarışması

YTB'nin Çocuk Akademisi Programı kapsamında kompozisyon, şiir, öykü, resim ve dijital resim kategorilerinde "Benim Bayramım" başlığıyla düzenlenecek yarışmaya, yurt dışında yaşayan 4-14 yaş arası Türk vatandaşı, çifte vatandaş veya mavi kart sahibi tüm çocuklar başvurabilecek.

Yarışmada, "Bayramlar senin için ne ifade ediyor, sana hangi duyguları yaşatıyor, sana neyi anımsatıyor, bulunduğun şehirde bu iki bayram çocukların hayatını nasıl etkiliyor?" sorularına farklı kategorilerde cevap aranacak.

Buna göre, her kategoride başvuru sahipleri tarafından gönderilecek sadece bir çalışma değerlendirilecek ve yarışmada başarılı bulunan adaylar YTB Çocuk Akademisi hediye paketi ile ödüllendirilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenler, programa ilişkin ayrıntılı bilgiye ulaşılabileceği "http://cocukakademisi.ytb.gov.tr/benimbayramim" adresinden 23 Nisan'a kadar başvuru yapabilecek.

6380 Wilshire Blvd. Suite 907 Los Angeles, CA 90048 USA - (323) 782 8636

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.